تهران، شهریار ، خیابان ولیعصر ، رو به روی پارک کودک ، ساختمان مدائن ، طبقه زیر زمین

Search
Close this search box.

صفر تا صد تزریق بوتاکس را بدانید

تزریق بوتاکس به منظور رفع خطوط ریز و درشت و یا چین‌وچروک در صورت انجام می شود. سیاهی دور چشم و افتادگی ابروها بر روی چشم نشانه افزایش سن و القای حس پیری در آدمی می‌باشد. و انسانی که ذاتاً طالب زیبایی است از زمانهای دور در فکر چاره‌ای برای حل این مشکل بوده است.

تزریق-بوتاکس-چیست؟

تزریق بوتاکس چیست؟ 

تزریق بوتاکس به طور کاملا آشکاری چروک‌های پوستی را از بین می‌برد و پوست صورت را صاف می‌کند. در این روش همچنین با جلوگیری از فعالیت بیش از حد ماهیچه‌های صورت، از تشکیل برخی خطوط و چین‌ها در صورت جلوگیری می‌شود، درحالی که هیچ یک از حالات طبیعی که فرد به چهره خود می‌گیرد دچار اختلال نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: تمام آنچه که باید درباره اندولیفت بدانید

کاربردهای تزریق بوتاکس 

تزریق بوتاکس را در قسمت های مختلف چهره که دارای افتادگی یا چین و چروک هستند قابل اجرا است که در ادامه این مطلب به نواحی که می توان تزریق بوتاکس را انجام داد اشاره شده است:

بوتاکس دور چشم

چین و چروکی که بر اثر گرفتن حالات چهره مختلف و حرکات ماهیچه‌های صورت ایجاد می‌شوند، در ناحیه اطراف چشم بسیار شایع هستند. خوشبختانه روش بوتاکس برای درمان این چین و چروک‌ها بسیار نتیجه بخش هستند. 

بوتاکس ابرو ها

لبخند زدن، خندیدن و اخم کردن همگی می‌توانند باعث بروز چین و چروک دائمی در ابرو‌ها شوند. برداشتن چین و چروک موجود در ناحیه میان دو چشم، به صورت قابل توجهی می‌تواند چهره فردی با ظاهری همیشه عصبانی و ناراحت را به چهره‌ای خرسند و آرام تبدیل کند.

بوتاکس پیشانی

چروک روی پیشانی، به چهره ظاهری خسته و پیرتری می‌بخشد. با بالا رفتن سن، ماهیچه‌هایی که برای ایجاد حالات چهره استفاده می‌شوند چین و چروکی دائمی را در پوست ایجاد می‌کنند. یکی از فواید تزریق بوتاکس این است که می‌تواند باعث ریلکس کردن این ماهیچه‌ها شده و در نتیجه باعث ایجاد پوستی نرم‌تر با چین و چروکی کمتر شود. در قسمت‌هایی همچون پیشانی که معمولا خطوط افقی ظاهر می‌شوند، فواید تزریق بوتاکس ارزش ویژه‌ای دارد.

بوتاکس فک

به تازگی پزشکان متوجه خاصیت جدیدی در بوتاکس شده‌اند: افرادی که دارای عضله جونده (ماهیچه‌های فک که در جویدن به کار گرفته می‌شوند) بزرگی هستند، با تزریق بوتاکس بهبود می‌یابند. بسیاری از بیمارانی که چهره‌ای مربعی دارند، به دنبال راهی هستن که بدون نیاز به جراحی به چهره‌‌ای بیضی شکل دست یابند. در فرایند‌های بوتاکس انجام شده، گزارش شده است که این روش باعث کاهش سایز عضله جونده می‌شود، در گونه و فک هم خمیدگی ملایمی را ایجاد می‌کند.

ممنوعیت های تزریق بوتاکس

با توجه به این که بوتاکس همان سم بوتولینوم است و باعث فلج شدن عضلات می شود تزریق آن به بعضی نقاط ممنوع است. در زیر بعضی نقاط ممنوع بوتاکس در صورت را معرفی کرده ایم

تزریق بوتاکس به اطراف لب ممنوع: زیرا ممکن قدرت تکلم و غذا خورد فرد را با مشکل روبه رو کند.

روی دو ابرو و روی پلک بالا و پایین ممنوع: زیرا ممکن است باعث باز و بسته شدن چشم را مختل کند

بوتاکس در اطراف بینی ممنوع: زیرا ممکن است تنفس از بینی را مختل کند

همچنین بوتاکس روی گونه ها و زیر دو سوراخ بینی نیز ممنوع است.

عوارض تزریق بوتاکس

عوارض تزریق بوتاکس

 عوارض بوتاکس ناچیز است، ممکن است در ابتدا احساس سوزش خفیفی مانند نیش حشره داشته باشید، اما برای اکثر افراد تزریق بوتاکس کاری راحت و بدون درد است و اکثر بیماران بعد از این که تزریق بوتاکس انجام شد، از این که کار تزریق تمام شده و چیزی احساس نکرده‌اند تعجب می‌کنند.

مزایای تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس برای درمان میگرن بسیار موثر است، استفاده از این ماده برای میگرن از طرف سازمان FDA مورد تایید قرار گرفت.

این‌که تاثیر بوتاکس چگونه باعث تسکین سردرد میگرنی می‌شود هنوز به طور قطع معلوم نیست، اما بر اساس تمامی اطلاعات به‌دست آمده در مطالعات انجام شده، این طور تصور می‌شود که تزریق بوتاکس موجب مسدود شدن برخی از سیگنال‌های عصبی می‌شود که عامل سردرد‌های میگرنی هستند. در کلینیک فوق تخصصی زیبایی امامی ابتدا شرایط بیمار و وضعیت سردرد‌های او به طور کامل بررسی می‌شود و سپس این موضوع ارزیابی می‌شود که آیا این کاربرد بوتاکس می‌تواند برای شما موثر باشد یا نه.

درمان بوتاکس که چین و چروک‌های صورت را از بین می‌برد، از انقباض‌های عضلانی محرک میگرن نیز جلوگیری می‌کند. بوتاکس، سم بوتولینوم رقیق شده، با جلوگیری از آزاد شدن مواد شیمیایی در سلول‌های عضلانی و ممانعت از انتقال پیام انقباض به فیبرهای عضلانی میگرن را درمان می‌کند. با مشاهده بهبود یافتن علائم میگرن در بیمارانی که بوتاکس را برای درمان عارضه‌های دیگر دریافت کرده بودند، پژوهش‌های گوناگون در زمینه بوتاکس در درمان میگرن شروع شد. سازمان غذا و دارو FDA پس از سال‌ها پژوهش و جمع‌آوری داده‌های بالینی به سال ۲۰۱۰ استفاده از بوتاکس را برای درمان میگرن‌ مزمن تایید کرد.

درمان تعریق بیش از حد

تعریق زیاد به معنای عرق ریختن فرد به طور دائمی و به میزان غیر‌طبیعی می‌باشد. عرق ریختن یکی از مکانیسم‌های طبیعی بدن برای خنک کردن خودش است و بنابراین عرق کردن، امری طبیعی و سالم است. اما برخی افراد بیشتر از میزانی که برای خنک کردن بدن لازم است، عرق می‌کنند، که به این وضعیت ‌هاییپرهیدروز یا تعریق بیش از حد گفته می‌شود. تعریق زیاد معمولا در نواحی مانند کف دست‌ها، کف پاها و زیر بغل ایجاد می‌شود. عرق کردن زیاد به غیر از این که می‌تواند در انجام فعالیت‌های روزانه فرد اختلال ایجاد کند، باعث خجالت و شرمندگی او در برابر دیگران نیز می‌شود. خوشبختانه روش‌های مختلفی برای درمان تعریق بیش‌ازحد وجود دارد.

در موارد بسیار وخیم می‌توان تعریق بیش‌ازحد را با انجام عمل جراحی درمان کرد. در کلینیک فوق تخصصی زیبابی امامی برای درمان تعریق بیش از حد از روش تزریق بوتاکس استفاده می‌شود. تزریق بوتاکس درمان تعریق زیر بغل ، کف دست و پاها باعث تضعیف غدد تولید کننده عرق می‌شود.با تقبل قیمت تزریق بوتاکس مراجعه کننده با این روش که کاملا ایمن و بی‌خطر است و اثرات آن تا ۶ ماه ماندگاری دارند ، درمان می گردد.

درمان دندان‌قروچه

دندان‌قروچه عادت رفتاری است که ۸ تا ۱۰ درصد از جمعیت به آن دچار هستند. دندان قروچه می‌تواند باعث فرسایش دندان‌ها، درد فک، سر درد و محدود شدن دامنه حرکتی فک‌ها شود. همچنین ممکن است دندان‌قروچه حالتی مردانه‌تر به ظاهر فک‌ها بدهد که این موضوع برای بعضی خانم‌ها خوشایند نیست. با استفاده از تزریق بوتاکس می‌توان این مشکل را حل نمود و ماندگاری نتایج این درمان نیز معمولا تا ۶ ماه ادامه دارد.

لبخند لثه ای

تزریق بوتاکس یک روش درمانی موثر و کافی برای افرادی است که می‌خواهند ظاهر لبخند لثه ای آنها کاهش یابد. متخصص ما در یک فرایند سریع و آسان که به کاهش لبخند لثه‌ای معروف است، بوتاکس را در لب بالایی شما تزریق کرده و بالا رفتن آن را در هنگام لبخند زدن محدود می‌کند.

این فرایند خیلی سریع انجام می‌شود و در بیشتر مواقع کمتر از ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. اگر لب بالایی نازک باشد و در لبخند لثه‌ای تأثیر داشته باشد، ترکیبی از تزریق ژل در لب‌ها و تزریق بوتاکس توسط متخصص ما پیشنهاد می‌شود. هر دو فرایند می‌تواند در یک جلسه و به طور همزمان انجام شود و فرد می‌تواند بلافاصله پس از انجام فرایند به فعالیت‌ها و امور روزمره خود بپردازد.

مراقبت های بعد تزریق بوتاکس

۱- مدت زمان تزریق بوتاکس حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه است.

۲- در تزریق بوتاکس خط خنده و خط اخم تا ۴ ساعت پس از تزریق بوتاکس با اخم کردن و لبخند مدوام ، جذب دارو توسط عضلات منطقه را افزایش دهید.

۳- با در نظر داشتن مراقبت بعد از بوتاکس ، از ماساژ موضعی و مالیدن کرم در محل تزریق خودداری شود.

۴- اگر در حال مصرف آنتی‌بیوتیک جنتامایسین هستید قبل از تزریق بوتاکس پزشک خود را مطلع سازید.

۵- حتی‌الامکان تا ۲۴ ساعت اول پس از تزریق بوتاکس از استحمام خودداری شود.

۶- دو هفته پس از تزریق بوتاکس جهت بازبینی مراجعه نمایید.

البته برای حفظ ظاهر طبیعی صورت، همیشه توصیه می‌شود که جلسات درمانی به صورت هر چهار ماه یکبار پیگیری شوند. برخی از افراد ممکن است نیاز داشته باشند که در بازه‌های زمانی کوتاه‌تری تقبل هزینه بوتاکس را تکرار کنند، چرا که عضلات صورت آن‌ها بسیار قوی هستند. به طور کلی نحوه‌ی درمان با بوتاکس و تقبل هزینه تزریق بوتاکس برای هرشخص، با توجه به شرایط خاص او متفاوت است.

هزینه تزریق بوتاکس 

هزینه تزریق بوتاکس برای هر شخص و با توجه به عوامل زیر متفاوت است:

سن

جنسیت

تعداد تزریقات قبلی

قدرت عضلات صورت

آناتومی صورت

نتیجه گیری

قبل از شروع درمان، متخصص ما با شما یک جلسه مشاوره خواهد داشت تا یک برنامه درمانی و قیمت بوتاکس مناسب با شرایط شما را برای رسیدن به بهترین نتایج ممکن به شما پیشنهاد دهد. در مورد کلینیک‌هایی که به صورت تلفنی هزینه بوتاکس را به شما اعلام می‌کنند محتاط باشید چرا‌که این مسئله می‌تواند نشان‌دهنده‌ی عدم صلاحیت کلینیک مربوطه باشد.

مطالب مرتبط

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ چیست؟ میکرونیدلینگ یکی دیگر از روش های جوانسازی سطح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *