تهران، شهریار ، خیابان ولیعصر ، رو به روی پارک کودک ، ساختمان مدائن ، طبقه زیر زمین

Search
Close this search box.

لیزر کیوسوئیچ چیست؟

لیزر کیوسوئیچ چیست؟

لیزر کیوسوئیچ لیزری با طول موج‌های 1064 و532و755 و694 نانومتر که به صورت پالسهایی بسیار کوتاه در در حد نانو ثانیه ساطع می‌شود

لیزر برای کک و مک

کاربردهای لیزر کیوسوئیچ چیست؟

پاك كردن تاتو یا خالکوبی

ليزر کیوسوئیچ استاندارد طلايي در پاك كردن تاتو مي‌باشد. اين ليزر با ساطع كردن انرژي در پالس‌های بسيار كوتاه باعث خرد شدن رنگدانه‌های تاتو می‌شود كه نهايتا از طريق جريان لنف از بدن دفع مي‌شوند.

بسته به رنگ خالکوبی از طول موجهای مختلف این لیزر استفاده می‌شود و در تتوهای رنگارنگ ممکن است از چند طول موج در هر جلسه استفاده شود.

تعداد جلسات لیزر برای پاک کردن خالکوبی مشخص نیست و از 2-12 جلسه متغیر است. هر چه ماده تتو عمق‌تر و با غلظت بیشتری گذاشته شود تعداد جلسات افزایش می‌یابد در نتیجه تتوهای حرفه‌ای نسبت به تتوهای دستی و آماتور دیرتر پاک می‌شوند.

رنگ تتو هم بسیار مهم است. تتوهای آبی و سیاه بهتر به لیزر پاسخ می‌دهند و تاتوهای کرم و زرد سخت‌تر و با تعداد جلسات بیشتر پاک می‌شوند.
گاهي اوقات افراد به خصوص برای پاك كردن تاتو ابرو اقدام به تاتو مواد بی‌رنگ كننده تاتو می‌كنند كه اينكار باعث سخت ترشدن پاك كردن تاتو وافزايش جلسات ليزر مي‌شود. بسیاری مواقع از لیزرهای دیگر در ترکیب با این لیزر در جهت پاک کردن تاتو استفاده می‌شود.

فاصله جلسات لیزر برای پاک کردن تتو یک ماه می‌باشد.

تاتوهای صورت مانند خط لب، خط چشم، ابرو و تاتوهای بدن را می‌توان با این لیزر پاک کرد.

هنگام لیزر بیمار و پزشک هر دو از عینک مخصوص استفاده می‌کنند. برای پاک کردن تتوی خط چشم از شیلد داخل چشمی به منظور محافظت از چشم استفاده می‌شود.

پاک کردن تتو با لیزر کیوسوئیچ آسیبی به پوست نمی‌زند و فقط رنگدانه ها را از بین می‌برد. متاسفانه افراد زیادی مراجعه میکنند که تاتو توسط افراد مداخله‌گر بدون داشتن دانش و تخصص برداشته شده و منجر به زخم‌ها و سپس اسکارهای بدفرم شده که اغلب غیر قابل جبران است.

ریمو خالکوبی

پیلینگ کربن یا پیل هالیوودی

در این روش کرم کربن روی سطح پوست مالیده می‌شود و سپس لیزر کیوسوئیچ به آن تابانده می‌شود و کربن را از سطح پوست بخار می‌کند. این روش برای پوست‌های چرب و منافذ باز و جوش‌های صورت بسیار مفید است و باعث کنترل چربی پوست می‌شود همچنین اثرات جوانسازی روی سطح پوست دارد. 

لیزر کیوسوئیچ


كاربردهای ديگر اين ليزر :

  • پاك كردن كك و مك
  • پاک کردن لنتیگو یا لك‌های دست و صورت كه دراثر آفتاب و يا افزايش سن ايجاد می‌شود
  • درمان ملاسما یا لک هایی که در اثر آفتاب و تغییرات هورمونی درگونه، پیشانی، روی بینی ایجاد می‌شوند.
  • درمان خال‌های مادرزادی
  • درمان خال‌های خوش خیم
  • درمان لک بعد از التهاب
  • درمان لک‌های مادرزادی

لیزر کیوسوئیچ برای کک و مک

مطالب مرتبط

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ چیست؟ میکرونیدلینگ یکی دیگر از روش های جوانسازی سطح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *