تهران، شهریار ، خیابان ولیعصر ، رو به روی پارک کودک ، ساختمان مدائن ، طبقه زیر زمین

Search
Close this search box.
تزریق مزوتراپی پوست

مزوتراپی

مزوتراپی چیست؟

کاربردهای مزوتراپی،

مزوتراپی چگونه انجام می شود؟

چند جلسه مزوتراپی نیاز است؟

عوارض مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی یکی از روش‌های درمانی و زیبایی در حوزه پوست و مومی باشد. در این روش مواد محلول  با سوزن ظریف زیر پوست تزریق می‌شود. مواد مختلفی برای بیماری‌ها و مشکلات مختلف پوستی کمپانی‌های معتبر تولید می‌کنند و به صورت آماده در دسترس هستند. همچنین پزشک متخصص پوست از این روش برای رساندن برخی داروها به زیر سطح پوست استفاده می‌کند. این مواد با توجه به مشکل شما تعیین می‌شوند.

داروی-مزوتراپی

کاربردهای مزوتراپی

امروزه مزوتراپی در زیبایی و درمان بیماری‌های پوستی بسیار استفاده می شود:

لک صورت،شامل لک‌های هورمونی و لک‌های بعد از التهابات پوستی. در این حالت محلول‌های شامل مواد روشن کننده مثل ویتامین C، گلوتاتیون و… زیر سطح پوست تزریق می‌شود .

ریزش مو: در بعضی انواع ریزش مو مزوتراپی بسیار کمک کننده و مفید است مانند ریزش موهای ارثی-هورمونی، ریزش مو به دنبال بیماری‌ها و …مواد مزوتراپی شامل آمینواسیدها، ویتامین‌ها، مواد ضدهورمون مردانه و.. است که مستقیما در محل ریشه موها تزریق می‌شود.

مزوتراپی مو سر

جوانسازی و آبرسانی: سطح پوست برای رفع چین و چروک‌های ظریف صورت به خصوص دور چشم و برای طراوت و احیا پوست صورت و گردن. بسیاری مواد آنتی اکسیدان، هیالورونیک اسید ومواد مغذی موثر در جوانسازی را میتوان به این شیوه وارد پوست کرد.

مزوتراپی صورت

چربی سوزی یا لیپولیز: استفاده از مواد خاصی مانند داکسی کولیک اسید که منجر به ذوب و لیز چربی‌ها می‌شوند باعث حذف چربی‌های موضعی انباشته مثل ناحیه غبغب، پهلو و شکم، رفع سلولیت و … می‌شود. در مورد ناحیه شکم و پهلو درموارد انباشت محدود چربی موثر است و برای شکم و پهلوهای بزرگ کارکردی ندارد.

رفع تیرگی دور چشم : ویال های حاوی مواد روشن کننده دور چشم توسط کمپانی‌های مختلف تولید می‌شوند و با تزریق این مواد زیر پوست اطراف چشم در چند جلسه به بهبود تیرگی دور چشم کمک کرد. مزوتراپی در درمان برخی انواع تیرگی زیر چشم موثر است که تشخیص آن با متخصص پوست و مو می‌باشد.

وارد کردن داروها به پوست: مزوتراپی فقط چنبه ی زیبایی ندارد و برای درمان بسیاری بیماریها مثل گوشت اضافه(کلوئید) ، ریزش سکه ای مو و …. میتوان از این روش مفید بهره برد.

مزوتراپی چگونه انجام می شود؟

قبل از انجام مزوتراپی محل مورد نظر با کرم یا اسپری‌های بی‌حسی، بی حس می‌شود. سپس مواد مزوتراپی با پروتکل و فاصله مشخص تزریق می‌شوند. زمان انجام بسته به مشکل فرد و وسعت منطقه‌ای که باید مزوتراپی انجام شود متفاوت است.

معمولا درد ندارد یا مختصر می‌باشد. بسیاری اوقات مزوتراپی در ترکیب با میکرونیدلینگ استفاده می‌شود که اصطلاحا مزونیدلینگ گفته می‌شود و این روش تقریبا بدون درد است.

چند جلسه مزوتراپی نیاز است؟

تعداد جلسات و فاصله جلسات کاملا به مشکل فرد و پاسخ دهی حین درمان بستگی دارد. مثلا برای لک‌های بارداری حدودا 4-8 جلسه مزوتراپی با فاصله 2-4 هفته‌ای توصیه می‌شود. در مورد ریزش موهایی که مزوتراپی در درمانشان کمک کننده است معمولا دوره درمانی 6-8 جلسه با فاصله 2-3 هفته‌ای می‌باشد. بعضی موارد ممکن است درمان تک جلسه‌ای باشد پس پروتکل با توجه به مشکل فرد تعیین می‌شود.

عوارض مزوتراپی چیست؟

عارضه فوری مزوتراپی تورم در محل تزریق و قرمزی مختصر می‌باشد که معمولا درد در عرض چند ساعت رفع می‌شود. حساسیت به مواد مزوتراپی ممکن است اتفاق بیفتد که منجر به قرمزی و ورم‌های طول کشنده می‌شود. انتخاب مواد مزوتراپی به عهده متخصص پوست و مو می‌باشد و باید مواد معتبرو مرغوب باشد وگرنه می‌تواند عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

انتقال بیماری‌های عفونی مشل هپاتیت و ایدز به بیمار در صورتی که از مواد و سرنگ‌های آلوده استفاده شود.

ایجاد عفونت در محل تزریق در صورتی که استریلیتی محل تزریق، مواد و وسایل رعایت نشود.

مزوتراپی روشی برای درمان همه انواع ریزش مو یا لک و…نیست. در بسیاری از انواع این بیماری‌ها مزوتراپی ممکن است بیماری را تشدید کند. متاسفانه امروزه شاهد گسترش استفاده از این روش‌ها به دست افراد غیر پزشک و غیر متخصص هستیم. استفاده نادرست از هر روش درمانی می‌تواند زیانبار و غیرقابل جبران باشد.

مطالب مرتبط

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ چیست؟ میکرونیدلینگ یکی دیگر از روش های جوانسازی سطح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *