تهران، شهریار ، خیابان ولیعصر ، رو به روی پارک کودک ، ساختمان مدائن ، طبقه زیر زمین

Search
Close this search box.
ریموو تاتو

پاک کردن تاتو یا خالکوبی

تاتو یا خالکوبی چیست؟

تتو به روشی اطلاق می‌شود که رنگ‌های مخصوصی با سوزن زیر لایه‌ی سطحی پوست قرار داده می‌شود می‌تواند به صورت دستی یا آماتور انجام شود و یا با دستگاه‌های مخصوص و به صورت حرفه‌ای انجام شود. امروزه تاتو بسیار محبوب و متداول شده است ولی متاسفانه می‌تواند عوارض زیادی به همراه داشته باشد مثل واکنشهای آلرژیک به ماده‌ی تاتو، ایجاد اسکار در محل تاتو، انتقال بیماری‌های عفونی و سرطان‌زا بودن رنگ‌های تاتو. بنابراین توصیه می‌شود تاتو نکنید.

چه لیزرهایی برای پاک کردن تاتو استفاده می شود؟

ليزر کیوسوئیچ استاندارد طلايي در پاك كردن تاتو مي‌باشد. اين ليزر با ساطع كردن انرژي در پالس هاي بسيار كوتاه باعث خرد شدن رنگدانه‌هاي تاتو مي‌شود كه نهايتا از طريق جريان لنف از بدن دفع مي‌شوند.

بسته به رنگ خالکوبی از طول موج‌های مختلف این لیزر استفاده می‌شود و در تتوهای رنگارنگ ممکن است از چند طول موج در هر جلسه استفاده شود.

لیزر co2و اربیوم یگ لیزرهای دیگری هستند که با لایه برداری سطح پوست کمک به پاک شدن رنگدانه‌ها از زیر پوست می‌کنند.

تاتو

تاتو در چند جلسه پاک می شود؟ فاصله ی جلسات چقدر است؟

تعداد جلسات لیزر برای پاک کردن خالکوبی مشخص نیست و از 2-12 جلسه متغیر است. هر چه ماده‌ی تتو عمقی‌تر و با غلظت بیشتری گذاشته شود تعداد جلسات افزایش می‌یابد در نتیجه تتوهای حرفه‌ای نسبت به تتوهای دستی و آماتور دیرتر پاک می‌شوند. رنگ تتو هم بسیار مهم است. تتوهای آبی و سیاه بهتر به لیزر پاسخ می‌دهند و تاتوهای کرم و زرد سخت‌تر و با تعداد جلسات بیشتر پاک می‌شوند.
گاهي اوقات افراد به خصوص برای پاك كردن تاتو ابرو اقدام به تاتو مواد بی‌رنگ كننده تاتو مي‌كنند كه اينكار باعث سخت‌تر شدن پاك كردن تاتو و افزايش جلسات ليزر می‌شود. بسیاری مواقع از لیزرهای دیگر در ترکیب با این لیزر در جهت پاک کردن تاتو استفاده می‌شود.

فاصله‌ جلسات لیزر برای پاک کردن تتو یک ماه می‌باشد.

تاتوهای صورت مانند خط لب، خط چشم، ابرو و تاتوهای بدن را می‌توان با این لیزر پاک کرد.

هنگام لیزر بیمار و پزشک هر دو از عینک مخصوص استفاده می‌کنند. برای پاک کردن تتوی خط چشم از شیلد داخل چشمی به منظور محافظت از چشم استفاده می‌شود.

برای پاک کردن تاتو به خصوص تاتوهای مقاوم گاهی نیاز به استفاده‌ی ترکیبی از لیزرها می‌باشد. یعنی مثلا لیزر فرکشنال co2یا اربیوم یگ همراه با لیزر کیوسوئیچ استفاده می‌شوند. این دو لیزر دیگر می‌توانند لایه‌برداری در سطح پوست ایجاد کنند و لیزر کیوسوئیچ در عمق پوست رنگدانه‌ها را خرد می کند.

عوارض پاک کردن تاتو

پاک کردن تتو با لیزر کیوسوئیچ آسیبی به پوست نمی‌زند و فقط رنگدانه‌ها را ازبین می‌برد. اما در صورتی که بدون دانش و مهارت کافی انجام شود می‌تواند منجر به ایجاد اسکار در سطح پوست شود.

 متاسفانه افراد زیادی مراجعه می‌کنند که پوست ناحیه‌ی تاتو توسط افراد مداخله‌گر بدون داشتن دانش و تخصص با مواد شیمیایی یا دستگاههای غیراستاندارد سوزانده شده و منجر به زخم ها و سپس اسکارهای بدفرم شده که اغلب غیر قابل جبران است.

مطالب مرتبط

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ چیست؟ میکرونیدلینگ یکی دیگر از روش های جوانسازی سطح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *